Tuesday, February 3, 2015

Holy smokes.

Mina kui liiga staažikas suitsetaja olen nüüd kuu ja kolm päeva peale olnud mitte-suitsetaja. Juba nädal peale mahajätmist juhus selline lugu, et Kaido tuli väljast suitsetamast ja mina kirtsutasin automaatselt nina ja virisesin „Fuhh, mis suitsuhais.“ Ma ei mõelnud seda nalja pärast teha, et oma uut staatust rõhutada vaid see tuli justkui iseenesest. Väga kiiresti oli saanud minust see tüütu mutike kes igakord kätega oma nina ees vehkis kui mina õuest haisvana tulin. Tegelikult see oli ka ainus kord kui ma mingit vahet märkasin. Need imelised lood sellest kuidas maitsemeel on teravam, lõhnataju nagu jäljekoeral ning maailm üleüldse värvilisem ma kardan, et võivad detoxiga kaasnevad hallutsinatsioonid olla, sest mina ei ole midagi sellist täheldanud.

Ma pean tegelikult tunnistama, et ma tõesti nautisin suitsetamist, see on suurepärane ajaviide. Modelli töö on 75% ootamine ja ma arvan, et see on päris põhjus miks paljud modellid suitsetavad, kõhnumise jutt on lollus. Ja rääkides sellest. Paljud ennustavad mulle mahukat tulevikku rääkides kuidas nende tuttava parima sõbra venna töökaaslane võttis peale suitsetamise maha jätmist kuusteist kilo juurde. Ma ei kavatse seda teha. Mul on sellesmõttes kerge rääkida, et mul ei ole kunagi taolisi probleeme olnud aga ma ikkagi usun, et igaühe keha on tema enda kätes. Aktiivne elustiil ja toiduga mitte-märatsemine peaks olema piisav, et end normaalses kaalus hoida. Nüüd oleks muidugi mõnusalt irooniline kui ma rasva läheksin.

Eelmine ja ühtlasi ka ainus tõsine kord kui ma üritasin loobuda e-sigareti ja plaastrite abil oli poolteist aastat tagasi suvel mil ma kukkusin kaks nädalat hiljem läbi. Aga ma ei kahetse, sest suvel suitsetamisest loobumine, eriti veel modellina reisides, on loll viga, sest sellest ei pruugi elusana väljuda.. keegi. Nüüd istun talvel kodus, lumetormi vangis ning ei tule isegi mõtet, et võiks ukse ette külmetama minna. Oleks vaid kamin.. Igatahes hoian endale pöialt, arvan, et kuu paar läheb veel sama lihtsalt kui siiamaani, kuid väike hirm on sooja kevade ja esimese grilli ees.

Pilt: Francis, Guangzhou 2013

No comments: