Thursday, April 24, 2014

Sayonara, Hong Kong ( I hope )


Esiteks. Siin on pilt minu teisest hotelli toast, Teele
Teiseks, Cara Delavigne on ikkagi oma tagumiku Shanghaisse vedanud täna toimuvale Burberry showle. Told you so. 

Minu puhkus, mida ma niikuinii väga pidada ei tahtnud pikenes ootamatul põhjusel veelgi..


Nagu te oskate aimata on mul omajagu kogemusi Hiina ja viisadega. Kui keegi Eestlastest on minult küsinud kuidas saatkonnas viisat saada jms olen ma alati öelnud "Lenda Hong Kongi." Hiina saatkonnas Eestis on viisa taotlus ülepea keeruliseks aetud. Kui ma esimest ja viimast korda seda seal tegin küsiti minult hunnik paberimajandust- passipilte, täidetud ankeete, kutseid,  hotelli broneeringuid, vanemate pangakonto väljavõtet, kooli pabereid,  parima sõbranna õepoja koera sünnitunnistust ja mida kõike veel peale seda VÕIB-OLLA antakse viisa 15-30'ks päevaks. 

Okei, pool sellest on nali, ilmselt. Aga tõsi, et Eestis on sama tulemuseni jõudmine tunduvalt pikem ettevõtmine, eriti kui taotleja ei ela Tallinnas ja teda ühe või teise puuduva paberi pärast tagasi koju saadetakse (khmm. mina), tasub mainida, et asutus on avatud vaid kahel päeval nädalas. 

Seega, te lendasite Hong Kongi. Lubage ma räägin kuidas siin viisa taotlus toimib. 

Mida vaja läheb: Passi. Kõik!

Varem taotlesin ma viisat alati Japan Travel Agency's , ma ei tea miks neil on selline nimi kuna Jaapaniga ei ole mingit tegemist. Sinna ma andsin hommikuti passi, passipildi ja täitsin ankeedi, samal õhtupoolikul korjasin passi uue viisaga tagasi. Lihtne? 

Kuid siis ma kuulsin veelgi lihtsamat moodust. 

Igal hommikul esmaspäevast reedeni kella 11.00-13.00 Tsim Sha Tsui metroo peatuses number A1 koguneb hunnik välismaalasi. Kõlab juba huvitavalt, eks. Peale mõningast ootamist saabub kuulus Mister Shao. Varem või hiljem igaüks kes Hiina viisa majandusega kokku puutub kuuleb ja teab seda nime. 
Mees kes absoluutselt inglise keelt ei räägi korjab kõigi passid kokku ja topib oma kukrusse. Kui sul passipilti ei ole klõpsib ta selle oma pisikese digitaal kaameraga metroo seina taustal. 
Heas usus antakse oma passid võhivõõrale inimesele kelle eesnimigi ei ole teada ning loodetakse see õigel ajal viisa võrra rikkamana ja 500 Hong Kongi dollari võrra vaesemana tagasi saada. Korras! Toimib. Paljud on minult küsinud ja me kõik oleme endiselt teadmatuses kas selline tegutsemine üldse legaalne on. 

Eelmine Juuli tabas meid pommuudis kui Hiina viisa seadusi karmistati. Esmased jutud olid muidugi sellised, et kui passis juba üks-kaks viisat on ei anta teist-kolmandat enam üldse. Muidugi oli see üle pingutatud. Kuid kui näiteks minu esimestel reisidel ei olnud viisa kolmeks kuuks tegemine mingi probleem, siis neil päevil on hea kui double-entry ehk kaks kolmekümne päevast sisenemist antakse. Tavaliselt korraga vaid 30 päeva. Hea õnne korral on viisat ka korra võimalik riigist lahkumata kuuks ajaks pikendada, mis näiteks minul ja Cristianil õnnestus, kuid ühelgi meie sõbral-sõbrannal mitte.

Tulin siis mina eelmine nädal oma jube hea Eesti passiga Hong Kongi millega ma alati brasside ees kekutan, et näe minul maksab viisa 500HKD, teil poole rohkem, ma saan ilma probleemideta jne. No tänan väga Eestlased! Enda eest võidelda ei viitsi aga vaba Tiibeti nimel käite karjumas küll. Okei, ma ei tea kas see on konkreetne põhjus aga.. 

Andsin oma passi Mister Shao kolleegile.
"Aaa.. Aišania. Neli tööpäeva." surus ta oma neli pontsakat sõrme mulle silma. 
"Eii. Kiirviisa." kokutasin vastu. Olin kindel, et ta ei saa aru mis riigist ma tulen, sest kes meie Eestit ikka tunneb.
"Ei. Ei. Neli tööpäeva. Kuusteist riiki. Eesti. Neli tööpäeva." tädikene võttis veel kiletatud paberi välja kus olid kuusteist õnnetut riiki kirjas kellele enam kiirviisasid ei anta ja meie uhke Eestimaa tõepoolest nende hulgas. 
"Kas te teete nalja?" küsisin ma kõigilt ja mitte kelleltki.
Nagu ma juba ütlesin oli selle päevani jõudmine üks jama teise otsas ja ma ei osanud oodatagi, et midagi sellist veel võiks juhtuda 
Kaks Leedu tüdrukut said viisa minu nina ees ühe päevaga ning nüüd ma istusin seal räpasel metroo trepil Iisraeli tütarlapse ja Liibanoni mehe kõrval ja mõtlesin kuidas ma sellisesse seltskonda oma jube hea Euroopa Liidu passiga sattusin. Ja mida ma edasi teen ?  Kui mul oleks kõik mu asjad minuga Hong Kongis oleksin ma sinna jäänudki. Ma olen juba piisavalt aega ja raha kulutanud ning Shanghaisse naasmisel ei näinud mingit mõtet. Helistasin ainsale inimesele kellel meie agentuuris ajud on - omanikule. Peale mõningast arutlemist ja "Oh my Gosh"itamist otsustasime selle viisa siiski taotleda. Ning et olukorda veelgi paremaks muuta on nüüd ka viisa hinnad tõusnud, endise viiekümne euro asemel tuleb kuuse viisa eest välja käia kaheksakümmend ja topelt sisenemise eest sada.

Seega kaotasin ma oma järgmise päeva lennu Shanghaisse ja pidin uue pileti Reedeks ostma. Ning lisaks pidin ma ka hotelli kaheks ööks leidma. Kuna bookinghouse pakub mulle lisa soodustusi otsustasin tagasi minna Yesinn'i kus ma esimesed kaks ööd veetsin. Kui ma oma kohvrit tuttavaid treppe mööda taas üles vedasin koperdas mulle koridoris vastu Amazonas. Õhh, see on ikka veel siin. mõtlesin omaette ja puhkisin üles poole. Mulle anti sama tuba kust ma kaks päeva varem välja olin kolinud.
"Vabandust, kas oleks võimalik teise tuppa kolida?" küsisin adminilt.
Õnneks ta ei küsinud minu nõudmise tagamaid ja andis mulle teise toa.
Nüüd ma olin kolmanda voodi-korruse asemel esimesel, ehk magan praktiliselt maas madratsil. Kui ma oma asju tühjas toas sisse sättisin astus minu toanaaber uksest sisse. Te ei usu kes see oli. Ilmselt juba arvate ning arvate õigesti - Amazonas ! Tuli välja, et ka tema oli kahe päeva jooksul tuba vahetanud. See peab olema a match made in heaven (or hell, I should say) . Kuid siin me nüüd oleme, toakaaslased. Ja endiselt ei räägi omavahel. Seekord magab tema minu pea kohal ja igakord kui ta raginaga end voodis ümber keerab olen ma kindel, et ta kogu kupatusega mulle lagipähe sajab. 

Kuulmiseni Shanghaist. Ma loodan. 1 comment:

teele said...

Hehe, aitäh! Miskipärast meenutab see tuba mulle laeva kajutit, kuigi kajutites ju ruumi tunduvalt rohkem :D