Tuesday, March 25, 2014

Rainy Tuesday


Kui me täna hommikul, nagu igal hommikul enne seda, tänaval vihmavarjude merest läbi murdes agentuuri poole paterdasime, siis keeras mu korterikaaslane ennast keset ristteed järsult ümber ja põrutas mulle: "Tead, ühel päeval ma hüppan ühe kalli auto ette ja kaeban ta kohtusse ainult sellepärast, et ta mind üle tee ei lasknud." Ma hakkasin kõva häälega naerma, sest esiteks mõtles ta seda surmtõsiselt, teiseks kuna kellegi kohtusse kaebamine ei lähe Hiinas iialgi läbi, eriti mitte sellise asja eest nagu liiklusmärkide eiramine. Sel samal ristmikul me vannume ja uriseme iga hommik, samamoodi käsi taevapoole ajamas ja keskmiste sõrmedega vehkimas näeme ka teisi välismaalasi.

Õhtu poole nägime ühte õnnetut tee peal siruli lebamas kes oma elu sinna samasse oli jätnud, kari Hiinlasi ümberringi kukalt kratsimas. Nii traagiline kui see sündmus ka ei olnud pani mind hoopis imestama fakt, et kõikide Hiina-aastate jooksul oli see esimene surmaga lõppenud liiklusõnnetus mida mina näinud olen. Kuidas on see võimalik? Minu arvates võtavad Hiinlased "reeglid on rikkumiseks" asja veidi liiga tõsiselt. Sebrade maha triibutamine ja isegi valgusfoorid on puhas ressursside raiskamine, nagu minu Eesti ülemus ütleks. Kui jalakäijale põleb fooris roheline tuli ja ta hakkab üle vöötraja astuma nagu üks õige mees, siis eemalt lähenev autojuht vajutab gaasi põhja ja sõidab temast pigem üle enne kui kellelegi teed annab.
Samamoodi agentuuri minibussis kruiisides, meie - valged inimesed - ahmime õhku ja kiljatame "oh my gosh" iga kord kui shifu pedaali põrandale surub ja siis jälle järsult pidurdab nii, et meil ninad lömmis ees istmes kinni on, sest keegi sama segane keeras ette või mõni mutike tahtis teed ületada. Seda juhtub tihti. Väga tihti. Meie lõugame "What the fuck, man?!" ja shifu irvitab omaette tahavaate peeglise vahtises. Oi kui rumalad välismaalased, teretulemast Hiinasse! Hiina autojuhid on nagu mustkunstnikud, ma ei tea kuidas nad kõik veel elus on.

Today via Instagram

Humanism in ChinaCastingutel mööda linna traavimine annab meile mõnikord võimaluse avastada lahedaid, peidetuid kohti Shanghais. Tänane avastus ülimõnus kohvi/tee/käsitöö/raamatu pood. 
Ebatavaliseim koht akvaariumi paigaldamiseks - 5 m kõrgusel majaseinas. 

Hiina pärane pesukuivatus. (Tasub mainida, et terve päev sadas vihma)

2 comments:

Anonymous said...

Kes või mis on shifu? Palun selgitust. Kuidas nad seal elus veel on ja kuidas kyll teie niimoodi kohanenud olete. Emm

Anna-Liisa said...

Shifu tähendab otsetõlkes "õpetajat" või peremeest. Aga siin öeldakse seda igapäevaselt autojuhtidele, kokkadele jne.
Ainult, et meie shifu mõtleb, et ta ongi boss majas.