Monday, March 31, 2014

Men and more..

Ilusat kevadet või suveaega. Ma ei saa aru, miks seda ühte tundi endiselt lükatakse-tõmmatakse.

Nagu minu Facebooki-, Instagrami- ja päris-sõbrad juba teavad, siis nädalavahetusel sain ma hakkama pisikese ümberkorraldusega elus. No mitte elus aga Shanghais.

Esiteks, alustame reedest. Ja sellest kui  ignorantsed on hiinlased oma töös. Reedel pidime castingutega lõpetama juba kella nelja paiku, kuid lõuna paiku keeras meie uus booker end oma toolis ümber ja teatas: "Halvad uudised. Meil on üks uus casting veel kell viis."
Kõik tüdrukud hakkasid lärmama "Miks ja mis ja EI." Nagu ikka, "Mille jaoks see casting on."
"Mmm. Ajakiri." vastas booker.
"Mis ajakiri?" küsisin.
"Ma ei tea, sa võid ise vaadata" andis ta mulle oma telefoni, et ma sõnumit saaksin lugeda.
Korea (jaa, ta on hiinlane, kuid lausa hullumeelne Korea fänn.) keelsest sõnumist lugesin välja vaid ühe sõna - vogue.
"Pfff. VOGUE!" röökisin üle minibussi.
"VOGUE???" möirgasid tüdrukud kooris vastu.
Roosa kaelkirjaku kujuline telefon (jah, te lugesite õigesti) käis käest kätte, et igaüks oma silmaga 'vogue'i näha saaks.
Algas jutuvada ja mälestuste-kogemuste heietamine ajakirjadest ja Vogue'st, normaalne modelli buss kust lõppude-lõpuks tahaks pea ees aknast välja hüpata.
"Mis on , kas see Vogue on halb?" segas booker meile vahele.
Vaikus.
Naine kes töötab modelli agentuuris ja teab peast iga Korea teismelise superstaari sünnikuupäevasid ei tea mis asi on ajakiri Vogue. Täpselt samamoodi ei tea enamus teised Hiina agentuurides töötavad inimesed. Nad ei arvanud, et nad võiksid meile sellest castingust varem kui tund aega ette teatada, et me absoluutselt parimad välja näeksime. Nad ei saa aru, et kuigi makstakse vähe on pildiseeria maailma kuulsaimas ajakirjas ühele tavalisele modellile tähtis. Ma astusin esimese sammu modellinduses mõni päev peale seda kui ma olin neliteist saanud kui ma Baltic Modelsi castingule läksin ja alles nüüd on mul esimene kord võimalus teha ainult casting Vogue'le. Seda ei juhtu iga nädal. Või aasta.


Meile öeldi, et neil tuleb kaks pildistamist, üks on nädalavahetusel ja teine järgmisel nädalal. Kui mu booker, kellelt see casting tuli mulle samal õhtul helistas, siis tärkas minus lootus, sest castingul nad olid minust huvitatud.
"Anna, ma pean sulle midagi ütlema. Homse kohta..." alustas ta juttu. 
Ma pidin diivanil juba kikivarvukile põnevusest tõusma. 
".. Sa pead teise korterisse kolima." lõpetas ta lause.
Fuck you ! 
Kuna ma elasin mõlema korteri kõige suuremas toas, kus ma üksinda mööda kahe meetrist voodit vähkresin ja eraldi vannituba kasutasin, siis nad said lõpuks aru, et seda on ühele inimesele liiga palju ja nad kolivad paarikese sinna minu asemele. Jällegi, see ei ole minu süü, et mul paarilist ei ole. No võib-olla on kah. Aga.. 
Nüüd ma siin olen. Toas kus ma saan kaks korda end ümber keerata. Kui ma läheksin poodi ja tikutoosi ostaksin, siis mul oleks isegi selles rohkem ruumi elamiseks. Kahjuks Hiinas ei müüda tikke. Ega saapaviksi nagu ma just avastasin. 

Ah ja nagu ma varem mainisin - ma elan nelja mehega! Mul ei ole meestega elamise vastu midagi, tegelikult ma isegi eelistan seda, sest tavaliselt nad toovad tüdrukute mulinasse ja draamasse lõbusat vaheldust. Kuid nüüd ma olen siin üksi. Ainus tüdruk. Ja neli meest. See on kahtlemata uus kogemus. Iga päev avastan ma uusi asju mida ma tüdrukute juures igatsen. Näiteks ei saa ma oma pesu avalikult kuivatada. Näiteks ei saa me uute korterikaaslastega üksteise sticky-bra'sid laenata. Näiteks ei saa ma kõva häälega kuulutada, et mul päevad hakkasid. Näiteks ei saa me oma armumisi arutada. Küll aga kuulen ma kui hot või kole üks ja teine 'piff'on. 
Nüüdseks olen ma ka aru saanud, et ma ei ole külmetunud vaid mul on allergia millegi vastu siin uues korteris kus ma pean veel kaks kuud elama. Ilmselt meeste. 

When the sun was shining

Nad naersid kui minu Hong Kongi korteris oli voodi kraanikausi kõrval. Võrr köögis on uus tase. 

Rääkides avalikust pesu kuivatamisest.

Kõik on õnnelikud kui ilm on ilus.

Tüüpiline köök Hiia majapidamises. 

2 comments:

Kriss said...

Jee, nii et oled ka tänavatel seiklemas käinud :)

Anna-Liisa said...

Paraku siiski vaid castingute raames.