Tuesday, January 7, 2014

It's all happening at the zoo.

Te olete näinud vähemalt nelja loomaaia postitust selles blogis. Ja siit tuleb järgmine.

Võib-olla olete ka ise Eesti uudistest näinud, et Taipei loomaaed on viimastel kuudel olnud luubi all, kuna pool aastat tagasi sündis Taiwanis esimene panda beebi, keda Pühapäeval ka esimest korda rahvale näidati (me muuseas ei teadnud, et see on see tähtis päev ja sattusime sinna juhuslikult).
Ma olen Taipeis olnud kolm korda ja tahtmisest hoolimata ei ole ma kordagi jõudnud loomaaeda mida palju kiidetud. Ausaltöeldes olin ma väga pettunud. Loomi oli suhteliselt vähe ja väike 'valik' võrreldes teiste parkidega kus ma käinud olen. Puurides oli silmnähtav ruumi puudus ja üldmulje oli vanaaegne ja rääbakas. Ma ei mäleta millal ma Tallinna loomaaeda viimati jõudsin, kuid minumeelest oli meie oma isegi rohkem puhas, korrashoitud ja ilusam nii külaliste kui ka loomade jaoks. Aga loomulikult ei ole meil selliseid imelisi loomasid nagu kaelkirjakud, koaala, gorilla, pingviinid ja muidugi pandad.

Rahvuslik aare. 
Isa Panda Tuan Tuan. 
Meil tegelikult väga vedas ajastusega. Kui meie sinna jõudsime olid juba viimased töötunnid loomaaias käimas. Seega ei olnud enam palju rahvast ja meil oli isegi täitsa tore vaade. Mina ei oleks kindlasti suutnud ka kümnete-tuhandete (!!) inimestega järjekorras seista. Siis kui meie sinna jõudsime oli ainult Tuan Tuan väljas ja haigutas üleval platformil. Siis ajas end püsti ja ronis alla ning jalutas minema. See oli nii naljakas ja lahe, sest nii palju kui mina pandasid näinud olen nad kas magavad või närivad lösakil bambust. Ja oleks me paar minutit hiljem jõudnud ei oleks me teda üldse näinud.

TEREEEE!
Minu esimene kohtumine Gorillaga. Nüüd on mul veel vaja kokku joosta orangutangiga, siis olen ma kõik maailma loomad vist ära näinud. Gorillat oli kuidagi nukker vaadata. Ta istus seal puu kõrval ja vaatas kurva näoga ringi. Või mulle tundus, et tal on kurb nägu. Tal võiks vähemalt kaaslanegi olla. Kui ahvid ei erinegi nii palju inimestest, siis küllap tunneb ka tema igatsust ja üksindust. 


Kunnid Minu veel lemmikud peale kaelkirjakute on igasugused sisalikud ja maod. 


Done !
Krokodille/Alligaatoreid siin ei olnud.

No comments: