Friday, November 8, 2013

Man on Wire (2008)

Dokumentaal film Prantsuse köiel kõndija Philippe Petit'st kes 1974.aastal kõndis Maailma Kaubanduskeskuse ühe torni tipust teise.. mööda kaablit.

Esiteks see idee on juba iseenest hullumeelselt märkimisväärne. Ja see emotsionaalne film räägibki tollest päevast ning sellele eelnenud-järgnenust. Mind üllatas kõige rohkem, et tuleb välja, et see ei olnudki nii "lihtne", et läheb - jalutab ning korras. Sellele eelnes kuude pikkune planeerimine, tiimi kokku panemine, kui palju varustust vaja läks (kaabel ise juba kaalus 200 kg) ja kuidas see kõik salaja torni tippu viia ja hommikuks üles sättida ilma, et kellelegi vahele jääks.

Kuigi vaataja juba teab kuidas see lugu lõppes on siiski põnev jälgida kuidas sellise tulemuseni jõuti. Tasub ka mainida, et terve selle ilusa filmi aja olin ma nii kaasa haaratud, et üllataval kombel ei mõelnud ma kordagi sellele, et neid torne enam ei eksisteeri. Lisaks ma arvan, et see on väga inspireeriv. Mõelge ise, enne kui tornid valmis ehitati mõtles tüüp, et ühel päeval ta korraldab sellise triki. Unistus mis on niikuinii nii võimatu kui üks unistus üldse olla saab aga näete..

Plus ei ole see mitte tavaline dokumentaal film mis kirjeldab sündmusi vaid teadlikult või tahtmatult on seal vaatajale ka lugu. Lugu sõprusest ja ustavusest, armastusest ning mis sellest praeguseks saanud on.

 Väga!

No comments: