Tuesday, November 12, 2013

Eesti Tippmodell - duubel 2

Peale seda kui ma viimati samal teemal kirjutasin avastasin ma, et Kanal 2 leheküljel saab "Eesti Tippmodell" viimast osa nädal aega vaadata, mida ma ka loomulikult tegin. 
Juba siis paistis saate juures kõige rohkem silma see kui tobedalt mõni tüdruk käitub. Aga ma ei hakanud sellest uut postitust tegema. Kuni eilse osani.. 

Las ma ütlen teile. Modellina me töötame koos sadade inimestega. Hea foto, reklaami või kasvõi show põhi on edukas tiimitöö. Hea välimus bookib modellile esimese töö ja võib-olla ka teise, kuid mitte ükski klient ei palka modelli kolmandat korda kui tüdruk on CUNT ! Tõesti, see on ainus mis ma oskan ühe konkreetse plika kohta seal saates öelda. Tavaliselt saame me tööd castingutelt, alati tuleb kasuks (või mõne puhul kahjuks) kui keegi castingu-inimestest juba modelli teab. Nad teavad, et ta oskab oma tööd teha, et ta käitub professionaalselt ja suure tõenäosusega bookitakse just see tuttav tüdruk. Ja otsustajaks ei ole alati ainult klient vaid ka fotograafid, reklaami agentuur või vahendaja. Mitu korda olen ma saanud töö ka ilma castingut tegemata, sest keegi kuskil on mind soovitanud. Iga inimene kellega modell koos töötab võib olla tema järgmiseks tööandjaks, olgu selleks jumestaja, stilist või kes iganes kolmas. Juhul kui modell käitub korralikult. 


Diivatsemist võib endale lubada Naomi Campell ja tema sõbrannad, ülejäänud olgu vait ja kuulaku käsku. Sest see on tegelikult modelli töö. Senikaua kuni tema tervis ei ole ohus või ei sunnita teda tegema midagi mis tema moraalitunde vastu on , peab tüdruk käituma vastavalt ülesandele. Kui ma olen tööl, siis ma ei õpeta jumestajale millist meiki teha, juuksurile ei ütle kuidas soengut sättida ja stilistile mida mina kanda tahan. Ja tippude tipp - ma olen töötanud meesmodelliga, kes "juhendas" fotograafi kuidas valgustust sättida, võite arvata kui palju ta kõiki meid vihastas. Mina teen oma tööd ja ülejäänud spetsialistid teevad seda mida nemad oskavad. 


Eilses saates vajus mul suu tõesti lahti kui Gertu minema saadeti. Esiteks, sest minu arvates oli tal kõige lahedam nägu, kuigi ta paistis veidi lühike olevat, aga ma ausalt arvan, et tal oli sinna saatesse kõige rohkem asja. Teiseks, ma näen, et ainus põhjus miks see teine sisse jäeti oli see, et rahval oleks keda vihata. Tüdruk kes tuleb kes-teab-kust mitte ühegi kogemuse või vastava saavutusega ja ainult MÖLISEB. Ma läheksin tema läheduses vist hulluks. "See on tobe ja too on nõme, mina teen nii nagu mina teen" attitude viib sind selles äris otse teed koju tagasi. Aga paistab, et mitte Eesti Tippmodelli saates. 


Peaaegu kõik ülejäänud piigad on lahedad ja alandlikud (mis on siin väga hea omadus), eriti meeldib mulle venelaste lõbus olek. Ja oi kui armsalt nad õhkasid mehe järgi kellel juba kaugelt näha ei ole naisterahva vastu mingit huvi. 

Muidu saade ise on täitsa tore. Keegi võiks neid tüdrukuid rohkem õpetada, minu meelest töötavad nad jubedalt üle. Võib-olla on nad kuskilt filmist või ma ei tea kust näinud kuidas modell peaks olema. "Tänapäeval" (teate ise kui kiiresti see kõik muutub) on kõik hästi minimalistlik, lihtsad-väikesed poosid pildistamistel, mitte "number neli poos" ja käed püsti õhus. Catwalk samuti edasi-tagasi-kõik, ei ole vaja lava lõpus teha kolme erinevat poosi ja piruetti ning jumal-hoidku ära näpi jaki kraed, pärleid või mida veel, inimesed näevad ka ilma selleta mis sul seljas on. 

Väljaarvatud juhul kui sa töötad Hiinas - mida rohkem seda uhkem, andke kõik minna ! :) 

3 comments:

Anonymous said...

Taaskord ma sain üsna kõvasti naerda ja see oli tore kommentaar saatele, paluks pikemalt. Äkki paned oma kommentaarid ka kuskile kus kohtunikud saavad lugeda.emm

Liiina said...

Hea postitus ja selleteemalisi loeksin ka tulevikus, aga jumala eest, palun tee font suuremaks, nii väikest kirja on ju halb lugeda :D

Anna-Liisa said...

See on avalik blogi kus ka kohtunikud saavad lugeda.

Katsun fonti kohe parandada, alles praegu arvutis nägin, et mingi jama on. Vabandused.