Monday, October 14, 2013

Augmented RealitySiin te näete ühte mu ajakirja esikaant. Te mõtlete, et ma olen kogemata vale pildi pannud või mul on luulud ?
Tegelikult on tegemist "augmented reality" ehk liitreaalsus projektiga, võib nii öelda. Ehk see Digital SLR ajakiri proovib ja katsetab uut ja enamikele tundmatut tehnoloogiat oma ajakirjas kus kombineeritakse reaalne ja virtuaalne keskkond. Näiteks kui ma võtan selle ajakirja endale kätte, siis nagu te siin pildilgi näete on seal vaid mingi "soga" - mingid trellid, mingi toru, mingi auto.

Ma tegin selle ajakirja juba mingi 4-5 kuud tagasi nii et selle poodi jõudmiseni on üsna kaua aega läinud.
Igaljuhul, nüüd need kellel on nutitelefonid ja viitsimine midagi väga lahedat näha võivad endale tasuta alla tõmmata "Digital Imaging Publication" aplikatsiooni.

 Appi avades tundub nagu see oleks tavaline kaamera aga kui ma selle suunan pildile mida üleval näete ilmub ekraanile hoopis teine reaalsus, liikuv pilt ja saate näha mis tegelikult toimub. Kui ma oma korterikaaslastele seda näitasin, siis poisid nagu ühest suust venitasid hämmastusega "Shiiiiiiit!"

Näiteks. Siit ei saa te ilmselt palju aru aga no midagi sellist on sellel pildil tegelikult kuvatud. 

Ajakirjas on ka sellega kaasas käiv naljakas lugu. Nimelt mina ja minu partner (keda te pildil näete) oleme programmeerijad kes on hakkama saanud hologram tehnoloogiaga mis on võimeline inimesi hävitama. Me kohtume investoriga kellega koos mu partner otsustab "maailma üle" võtta. Mina saan aru, et nad plaanivad midagi halba ja tahan selle ära kituda. Siis ilmub ekraanile kiri "to be continued". Arvatavasti siis järgmises numbris see lugu jätkub ja ma võin juba praegu spoileri teha ja ära öelda, et lõpus see hologram tapab mu ära.

Pildid ei ole minu jaoks modellina mitte midagi väärt aga nende kallal töötamine oli küll huvitav. Esialgu ei saanud ma aru absoluutselt mitte midagi. Mis asja ma tegema hakkan?!? Kellegagi võitlema ? See oli naljakas kuna mu partner sellel pildil on päris elus MMA meister. Siis mind tulistatakse ? Okei.

Ma ei ole piisavalt asjatundlik, et teile korralikult seletada miks, kuidas ja kelle jaoks kõik täpsemalt toimib aga see on päris cool kogemus ja ma soovitan teil sellega tutvuda. Lisaks näeb pilte nagu 3D, saab pildis ringi liikuda, objekte iga nurga alt näha, nendega tegutseda, näiteks autol uksi lahti kinni panna jne. Lisaks need muidugi liiguvad, nagu ma ütlesin ja isegi hääl on juures. Cool.

Rohkem pilte:

Need kes on viitsinud endale appi tõmmata saavad seda kasutada isegi minu tehtud pildide peal.
Ajakirjas
Läbi app'i . Ikoonidel klikkides viiakse automaatselt vastavatele neti lehekülgedele.

Ajakiri
App
Infole klikkides

Ajakiri
Hologram mees tuleb välja ja tapab meie hiire ära. Nüüd ma saan aru, et asjad võivad halvaks minna. 

Ajakiri

Siin saab kõige lahedamini aru kuidas pilti nö. siseneda saab.


Järgneb....

2 comments:

C said...

niii lahee oled
ja Peter!!!!! nii lahe.
C

Anonymous said...

Kirjutan suvalise postituse alla, AGA kas sa Eesti tippmodelli jälgid? Just hakkas teine hooaeg (kanal 2 kodulehelt vist saab vaadata). Võiksid pilgu peale heita ja sellest postituse siia kirjutada. Isiklikult minuarust täiesti lambikad tüdrukud, mitte mingit isikupära..