Sunday, September 8, 2013

Viska leili !

Pühapäev on alati olnud päev kui lapsed ja suuremad kasitakse uueks kooli- või töönädalaks puhtaks seega kütsin ka mina täna sauna kuumaks. Lausa nii kuumaks, et ise suutsin vaid kõige alumisel istmel nägu krimpsus poolteist minutit vastu pidada. 

Erinevatest kultuuridest pärit inimestest rääkides tekib alati lõbusaid lugusid saunast. Näiteks kuidas keegi on Eestis käinud ja hirmuga selg eest leiliruumist välja jooksnud, sest sees võib kasevitsaga mööda vahtimist saada. Kedagi ma koju sauna ei ole kutsunud aga paar kummastavat seika on ka minu tagataskust võtta..
Istusin keset hoovi ja pidasin videovestlust Skype vahendusel oma sõbraga Kanadast. 
"Kas see on sinu maja?" küsis ta nähes meie saunamaja mu selja taga. 
"Ei, see on saun." vastasin nagu muuseas. 
Tüüp jäi vait ja küsis kohmetult: "Kas te olete mingid... miljonärid?"
Ma purskasin naerma ja seletasin talle, et saun käib kokku pea iga majaga meie kandis. 
Aga tõepoolest, minu välismaa tuttavate jaoks on saun mingi uus lahe leiutis mis on uhkemates jõusaalides olemas ja ega nad sellest muidu ei teakski kui nad sellest kuskilt "Health and bla-bla-bla" lehtedelt lugenud ei oleks. 

Nagu ma ikka olen, et meeldib vana asja meelde tuletada.. ikka ja jälle norin ma oma väga head brasiillasest sõbrannat sellega kuidas ta oma telefone hävitanud on. 
Kui ta aasta alguses meil oli (Hiinas) siis ma märkasin, et tal on uus telefon. 
"Mis su Blackberryga juhtus?" küsisin
"Ahhhhh. Saunas läks katki." 
"MIKS sa telefoniga sauna läksid?" ei suutnud ma imestusest suud kinni panna. 
"Sest ma pidin vaatama millal 15minutit täis saab." sain seletuseks. 
Nii need brassid saunas käivad- vahivad spordiriietes hiinlastega rivis elektrisaunas ja ootavad, et 15 minutit kukuks, sest internetis on ju öeldud, et see on VÄGA kasulik. 
Mitte väga palju aega hiljem nägin jälle, et tal on mingi vanem väikene telefon.
"Mis su iPhonega juhtus ??" ei suutnud ma uskuda, et ta selle juba ära kaotas. 
"Saunas..." hakkas ta naerma nähes juba mu näost milline reaktsioon mul tuleb. 
Noh, eks igalühel omad kombed.
Kui meie käime saunas nii nagu meie vanemad ja vanavanemad leili visates ja kasevitsa leotades, siis võib-olla varsti kui saunas käimise populaarsus on üle maailma levinud on see normaalne, et kohal käiakse telefon näpu otsas, sest hoidku selle eest, et sa minuti vähem või rohkem seal istud. 

Sedasi tõmban ma ka oma suvele joone alla ja ütlen siit poolt nägemist! Järgmisest nädalast raporteerin ma aktiivsemalt jällegi tormi(li)sest Malaisiast, Kuala Lumpurist. Loodan, et teil kõigil oli tore suvepuhkus. Mina võin rahuga öelda, et minu suvi läks korda. Ja miks ei oleks pidanudki.. ilmad olid ootamatult stabiilsed ja soojad, sõbrad on mul nagu pärlid, perekond-kodu ja loomad on nii ilusad ja head.. 
Soovin teile head uut hooaega!! 
xx

No comments: