Tuesday, November 20, 2012

Do you hear the people singMitte iial varem ei ole ma jõule nii pikalt oodanud kui see aasta ja ma tahaks näha, et maailmalõpp tuleb enne kui ma Les Miserables'it näen! Mitte mingil juhul.

Aga oh õudust! Kui ma juba esimest korda näitlejate nimekirja nägin arvasin ma, et mida hekki. Samas Cameron Mackintosh on nii muusikali kui ka filmi produtsent, pole kahtlustki, et ta ei laseks filmi ära rikkuda.
Kõikidest näitlejatest tahtsin ma kõige vähem näha Russel Crowe'i, ma ei tea miks aga ta ei ole mulle kunagi eriti huvi pakkunud, kuid tal on lahe ja sügav hääl, peaks olema ju perfrktne inspektor Javert'i rolliks. Treilerist on kuulda, et ta laulu osa ei ole lähedalgi sellele mida rollilt oleks oodanud. Ma tahaks väga kuulda/näha Javert'i tähtsaimat aariat "Stars", man, see on niiiiii ilus lugu, nii Marko Matvere kui ka Norm Lewis'e versioon on endiselt mu iPodis olemas, ma ei teagi kumb mulle rohkem meeldib.

Les Miserables on maailma kõige võimsam muusikal. Fakt. Mina oleks soovinud, et nad oleksid castinud teatrinäitlejad Hollywoodi staaride asemel aga noh, kes olen mina et öelda. Aga FUCK YOU Hugh Jackman, sa oled oma osa täiesti perse keeranud. Õhhhh. Ma olen nii pettunud, ma ei osanud teda üldse karta, sest ta oli Broadway'l suhteliselt kõva tegija siiski. Jean Valjean (peategelane, Jackman) oli suur ja tugev mees, sünge olekuga aga kaastundlik, ellujääja. Ma olen kuulnud palju erinevaid versioone, kasvõi 10. aastapäeva kontserti lõpus näeb kahtekümmend erinevate riikide lavastuste Jean Valjeani korraga, kõikidelt super ja võimas esitlus. Isegi need osad kui Valjean on segaduses või iseendaga pahkusis näeb vaataja kui tugev inimene ta ikkagi on. Jaaaa siis tuleb Hugh Jackman, nagu fucking väike tüdruk kes ulub nurgas, no tegelikult ka. Üleval olevas treileris umbes 1:02 ajal algab filmi üks tähtsaim lugu "One day more" . Niu-niu-niu. Kaadrite taguseses videos kuuleb Jackmani laulmas "What have I done" niu-niu-niu, kui samas muusikalis ja raamatus on see koht kus Jean Valjean on enda ja maailma peale vihane ja otsustab oma elu muuta, mitte selline haletsusväärne nagu filmis tundub. Ma vihkan seda osatäitjat isegi rohkem kui Nick Jonast Mariusena. See kõik on lihtsalt nii valeeeeee.

"Originaal Jean Valjean", ehk siis Colm Wilkinson, kes teda kõige esimesena mängis teeb ka filmis väikese osa, Digne piiskopi rollis, ma olen kindel, et kõik fännid hüppavad üles-alla nagu minagi. Muidugi ideaalis võiks ta ise Jean Valjean olla, kuid ilmselt on ta juba liiga vana.

Muusikalist teeb kaasa ainsana suures rollis Samantha Barks, kes mängib mu lemmikut Eponine' . Temas ei pea keegi üldse kahtlemagi.

Oh ja Anne Hathaway, kui siiras ja südantmurdev ta on, judinad käivad üle isegi vaid korraks teda treilerist nähes.

Ohh, ma ei jõua ära oodata, ma loodan, et seda ka Hiinas mängitakse asap ja ei dubleerita Hiina keelde näiteks, hahaha. Kahtlemata tuleb sellest üks suurfilm.

Uhh, parim jõulukink iial.

Võrdluseks 25. aastapäeva kontsertist

 One Day More


Alates teisest minutist "What have I done"Jah, ma võiksin seda lõpmatuseni vaadata kuulata rääkida lugeda kirjutada .

2 comments:

Anonymous said...

sa oled pettekujutelmade võrku langenud :)
väga muljetavaldav näitlejate ansambel ja ma usun et sellest filmist tuleb tõeline hitt. Ma arvan et sa ei peaks Hughi üle nii karm olema, ta on väga hea näitleja ja ma ootan väga põnevusega. sul on lihtsalt mingi ettekujutus osast ja sa oled pettunud, et ta ei vasta sinu ettekujutusele. ma arvan et sa pead ikka filmi kui omaette kunstiteost vaatama, mitte vaatama kas see vastab sinu ettekujutusele. mulle tunduvad küll kõik väga huvitavad näitlejad, ootan põnevusega
Emm

Anna-Liisa said...

Kindlastii tuleb hitt.
Nagu ma ütlesin ei osanud ma teda neist kõigist üldse kartagi, kuigi jah ma ise oleks sinna kedagi teist tahtnud aga peale neid videosid olen ma väga pettunud.