Friday, November 2, 2012

Last week in Shanghai countdown


Hei te kõik, teen ühe kokkuvõtva postituse, et nädala tähtsamad sündmused kokku võtta. 

Esiteks alustan rõõmusõnumitega- minu usk Halloweeni on taastunud. Kolmapäeval kui päris-Halloween oli, siis ei olnud ma veel kindel kas ma üldse midagi teen, kuni mõni tund enne pidu. Käisin kodu lähedal asuval sita-turul (kust leiab kõike ja mittemidagi vajalikku), et kähku kostüüm kokku panna. Miimi idee oli mul juba paar päeva varem valmis, seega arvasin, et on ülilihtne leida viimasel minutil triibuline särk, valged kindad ja barett või midagi taolist. Mis te ise arvate, muidugi ei olnud. Triibulisi särke leidus ainult pitžaamade hulgas ja need nägid eriti nilbed välja. VÕI, nagu hiinlastele ikka omane, mitte ükski toode ei tule vabrikust välja ilma korraliku koguse sitsi-satsi ja särata. Lõpuks leidsin kahe euro eest mingi särgikese, mida ma ilmselt kunagi rohkem selga ei pane, valged kindad (mille tegelikus eesmärgis ma ei ole siiani kindel) leidsin turult väljudes ukse eest poole euroga. Enne kui kena daam mulle hinna ütles lõugasin ma kõva häälega, et ma maksan 10RMB, arvates, et see on jube hea diil . Ta andis mulle küsimata need 5RMB eest. Kui on olemas inimene kes Hiinas turult leiab normaalse, ilma kivikeste, kolme tutita, mitte-karvase, ilma nokata mütsi.. siis ei ole ta Hiina turul. See on lihtsalt võimatu missioon. Seega krabasin stendi pealt poole euro eest mingi lipsukese mille endale pähe toppisin. Martinilt laenasin traksid (mille eest ta minult pudeli veini välja pressis) ja oligi nagu kostüüm olemas.
Kuni viimase hetkeni ei olnud ma üldse rahul. Meik ei olnud see mida tahtsin (muuseas sain ma sellega hakkama poole tunniga, jei), kostüüm ei olnud selline nagu ette kujutasin jne. Kuid pärast end pealaest jalatallani vaadates tundsin, et ma näen täitsa nunnu välja.
Martin tuli tund aega enne pidu meile, ma olin üritanud teda 3 päeva veenda, et minuga team-up'ida, kuid ta ei nõustunud. Kui talle sai selgeks, et ta on ainus kes 'normaalselt' välja läheb, siis jooksis ta koju tagasi riideid vahetama. Ja siin on märkimisväärne tähelepanek. Tunni ajaga jõudsime me kokku panna kaks kostüümi ja kaks meiki (see oli esimene kord kui ma kellegi teise kallale pintslite ja värvidega läksin, väga õudne kogemus).  Meiega tulid kaasa minu korterist vampiiri paar.

Baari jõudes olin ma korraks šokis, ma ei ole kunagi näinud seal ukse taga ootamas niiii palju inimesi. Kõik kostüümides, kuigi me olime lootusetult hiljaks jäänud saime me ikkagi esimestena sisse pugeda. Kell 11 õhtul oli juba klubi otsast otsani punnis inimesi täis. Ma olin nagu wonderlandis, ma ei suutnud uskuda, et see on nädala keskpaik, nii palju lahedat rahvast. Ma vahtisin terve aja ringi ja ma pean ütlema, et mul ei olnud ühtegi "VAU!!!" momenti. Üks paar kes mulle meeldis oli Jeremy Lin+mingi jalgpallur, neil olid isegi pallid kaasas, hehe, lihtne aga lahe. Kõik kostüümid olid suhteliselt tavalised, kas siis poest ostetud või end kokku mäkerdatud. Ja ma olin väga üllatunud kui palju meie saime komplimente meigi (ma tänan-ma tänan) ja kostüümide kohta. Ma ütlen tõsiselt, et kuigi meie komplekt oli ülilihtne oli see täitsa efektiivne ja lahe.
Üllataval kombel ei näinud ma ühtegi Lady Gaga või MJ'd. Ja väga üllatav ning samas kergendav, et ma selle osa laupäeval ära tegin, oli see kui palju oli Corpse Bride'sid seal kohal. Ma arvan, et see oli kõige populaarsem kostüüm üldse. Miks ?? Kuidas ?? Ma ei saa aru !?! Mõni oli lausa seal pulmakleidis, mina ei jõudnud endale laupäevaks kleiti teha/muretseda, aga meik oli mul küll kõige lahedam, teistel olid lihtsalt silmad mustaks värvitud ja sellised armid nagu me ajakirjades kuulsustele põse peale joonistame.
Igatahes üritus läks väga lahedalt, ma olin väljas lausa kella kolmeni öösel. Vau-vau, right.

Ja nüüd tagasi koduste ning mitte nii meeldivate teemade juurde. Ma just lugesin raamatust "Ten Interesting Things About Human Behaviour", et me kasutame 'topelt standarteid' teisi inimesi arvustades võrreldes iseendaga. Ehk siis, järgnevat kirjutades ma olen väga hästi teadlik, et minu minevik, olevik ja küllap ka tulevik on kõike muud kui rahulik. Tegelikult see ei ole tõsi, mu olevik on väga rahulik ja võib-olla selle pärast ajabki mu uus toakaaslane mind nii meeletult närvi. Tüüp on olnud siin päev vähem kui nädal aega ja iga õhtu on ta joonud 'õiget vene viina', nagu ta seda ise nimetab. Üks hommik kui ma ärkasin ja toas jubedat viina haisu tundsin, seisatasin ma korraks ja vaatasin teda paksumeigi korra all magamas, mu esimene  idee oli "Fuhh!" ja siis mulle meenus, et mul endalgi on päris paar sellist hommikut olnud. Kuid ma ikkagi ei mõista. Plikal on call-time 7.25 hommikul ja ta lihtsalt laseb öö läbi ringi. Viimane öö olin ma nii püsti vihane, ma tükk aega mõtlesin kas äratada ta üles ja midagi öelda, või minna ise elutuppa magama. Kui ma ühe paiku öösel uuesti magama läksin, siis olin ma end just mugavalt kerra tõmmanud kui kõik tuled toas põlema löödi. Mul oli ainult üks ja väga kuri sõna talle öelda "OFF!" ja seda ta ka 'sorry, sorry' saatel tegi. Kella kolme paiku öösel olin ma jälle üleval, sest meie vannitoas põles tuli uhkes üksinduses. Esialgu mõtlesin, et okei las ta olla aga ma ei saanud enam magada, nii et pidin voodist välja ronima, et seda kustutada. Olin end jälle sisse seadnud kui ta hakkas meeletult köhima, vahepeal lausa nii hullusti, et ma mõtlesin, et äkki peaksin ma teda seljale kloppima, mida ma oleksin suurima hea meelega teinud! See köhimine jätkus julgelt tund aega, terve aja ma ketrasin peas läbi vihast kõne mida ma järgmine päev talle ja agentuurile esitan. Samas ma teadsin liiga hästi, et see ei ole tema süü ja ta ei taha mind meelega üleval hoida, kuigi ta võiks end nii palju hoida, et mitte paljajalu rõdul suitsetamas käia. Kui köhimine lõppes, siis ma kuulsin, et ta ütles midagi mis kõlas nagu "Are you awake" ma mõtlesin, et ta sai aru, et ma olen üleval ja ma vastasin "Hell yeah!!", üritades selgeks teha, et ma olen endast väljas. Siis ta seletas pikalt ja väga selge häälega vene keeles midagi.. läbi une muidugi. Oh dio mio! Ja siis see köhimine jälle. Ma ei valeta, igakord kui ta minu poole köhis tundsin ma vastikut viinahaisu. Otsustasin elutuppa kolida aga no muidugi olid need pärdikud rõdu uksed pärani lahti jätnud, nagu hundikoobas. Õhh. 

Hommikul olin ma ikka solvunud, lödistasin meelega dušši all kaua aega, et talle omaarust õppetundi anda, millest ta poleks mitte midagi aru saanud, sest ta ei olnud eelmisest ööst teadlik. Igal juhul magas ta mu õppetunni maha. Sõna otseses mõttes. Oeh. Hiljem kui ma tagasi magamistuppa tulin tahtsin ma talt küsida, et kas tal mingit ravimit on ta köha jaoks.. Aga ma pidin üllatusest pikali kukkuma järgneva vestluse jooksul.
Sisenesin köhatades meie magamistuppa.
Tema: "Kas sul mingit ravimit on?"
See tuli mulle üllatusena.
Mina: "Ravimit?"
Tema: "Jah?"
Mina: "Mille jaoks?"
Tema: "No sinu köha, mul enda jaoks on."
Ma vannun, mu silmad tahtsid peakoopast välja tungida..
Mina: "MINU köha??? Dude, ma vahtisin öösel üleval, sest sinu krdi köha ei lasknud mul magada, sa muretse enne enda pärast, siis tule mind aitama!"

Ma ei tea miks see mind endast nii välja ajas, praegu ajab natukene naermagi, ma ei ole kunagi selle üle tülitsenud kelle KÖHA väiksem või suurem on. Tema oma on suurem. Igatahes terve hommiku ei suutnud ma muust mõeldagi, igakord kui keegi köhatas tuli kõik jälle meelde ja veel sada asja mida ma talle öelda tahaksin.

Kokkuvõttes. Ta ajab mind närvi. Ta ei meeldi mulle. Ja ma ei ole kunagi oma toakaaslase vastu midagi sellist tundnud. Välja arvatud ühe, kellega me 2 nädalat eelmine November voodit jagasime, see sama tüdruk on ka praegu siin, mu uue toakaaslase parim sõbranna. Tore!

Tööst rääkides .. ei ole ma palju teinud, pildistasin uuesti Good Baby lapsevankrite kataloogi, kuus tundi õues. Sellest ka mu köha. Shanghai on väga kiiresti väga külmaks läinud, kraadid jäävad umbes 10-15 kanti ja kui see temperatuur tähendab eestis varakevadet, siis siin talve. Kuigi mu laps vahetati see kord ära oli ka mu uus beebi selline kes 5 tundi järjest nuttis. Ma pean neile meelekindluse eest au andma. Aga nappides riietes tuule käes mingi tite nutu lõppu oodata ei ole see kuidas ma oma päeva ette kujutan. Tiim oli väga lahe nagu ka eelmine kord- inimesed Londonist, Saksast, Hollandist, New Yorkist. Cool. 

Eile käisin ma ühe töö fittingul, kus ma kohtasin OMG-kui-ilusat meest. Ma ei hakka üldse oma elevust varjamagi, järgmine nädal sõidame me teise linna tööle. huhuhuu. Okei, give me a break, mul on veidi distractionit vaja. Lihtsalt tore on kui on kedagi meeldivat vaadata. Ja kõige parem osa tema juures on see, et ta ei ole ei brass ega venelane ega midagi taolist. 

Lisaks olen ma avastanud, et mul on tekkinud mingi imelik viha venelaste vastu. Kuigi kõik süüdistavad eestlasi, et neile ei meeldi venelased, ei ole ma kunagi nii tundnud. Praegu ma tunnen, et seitsme venkuga autot jagades tahaksin ma end auto lakke üles riputada. Ma pean vaatama, mis sellest välja tuleb ja annan teile teada. Sellised tunded ausalt kummastavad mind..

Nagu te aru olete saanud olen ma viimasel ajal eriti kibestunud ja halb inimene olnud ja ma tahaksin selle eest vabandada! Ma olen kindel, et see muutub seitsme päeva pärast!


Ja mida kuradit ma mõtlesin, kui üritasin uut Itaalia poissi uskuma panna, et meie korteris elab kummitus... vahetult enne seda kui kõik peole läksid ja ma üksi koju jäin. Brrr. Nali on vist minu kulul.

3 comments:

evelind said...

haha, ma naersin kõva häälega, kui lugesin vaidluse kohta köha suurustest...
ma räägin - jalaga ****konti, mis muud!


ps empaatia on kaastunne...

Anonymous said...

I don't get it..
Corpse Bride on juba krdi 7a eksisteerinud ja nüüd järsku lahvatas massidesse?
Kusjuures ma tean isegi siit Eestist juba 3 inimest, kes seda tegid..
Masendav..ma omaarust ütlesin jõle hea idee, et "something different" vms..tra kust kõik selle leidsid nüüd siis :D
Varem pole küll keegi seda teinud, mu tuttavatest siis.


Vero

Anna-Liisa said...

okei, ma vahetasin empaatia tagasi viha vastu :D

ja vero, ma ise arvasin täpselt nii nagu sinagi, selleks ma olingi väga ebameeldivalt üllatunud.