Sunday, May 27, 2012

Euphoria

Ma arvan, et viimati vaatasin ma korralikult Eurovisiooni siis kui Eesti võitis. Ma ei suuda ise ka uskuda, et ma eelmisel ööl kella kolmest poole seitsmeni suutsin üleval passida ja omadele kaasa elada.
Kõiki lugusid kuulsin eile esmakordselt, välja arvatud Oti lugu, loomulikult, mida ma kuulasin siis kui ta eelvoorust lõpuks edasi sai.
Esmalt ma mõtlesin, et vaatan Eesti esinemise ära, siis mõtlesin, et okei Rootsi oma ka, kuna sellest on palju räägitud. Peale seda otsustasin kell 4 kohvi tulele (mikrolaine ahju) panna ja ikkagi lõpuni vastu pidada.
Kui kõik laulud olid kuulatud, siis olin kindel, nagu kindlasti kõik ülejäänud, et võitjaks osutub kas Rootsi või Venemaa. Kuigi lootsin, et mitte, sest sel juhul oleks 'võistluse moment' üsna igav.

Kõgu saate ajal arutasime samaaegselt lugusid emaga Skypes. Siin on mõned minu arvamused ja märkmed lugude kohta..

1. UK - selle loo pidin ma hääletamise ajal YouTube'st järgi vaatama, sest ma magasin konkurssi alguse maha. Iseenesest mulle lugu meeldis ja mul oli nii kahju, et ta keset hääletamise algust ikka veel nulliringis istus.

4. Leedu- keset seda lugu hakkasin ma saadet vaatama ja kohe kirjutasin oma väga heale Leedu sõbrantsile, et "Your song is gay", seitse lugu hiljem vastas ta, et "Your guy is gay". Leppisime kokku, et anname üksteisele punkte. Tema andis meile 8 ja meie vastu ainult 3. Ma pidin suvel Leetu minnes 5 punkti tagasi andma.

6. Venemaa - ma olen uudistest näinud, et sealt poolt saadeti külamemmed lavale. Kui ma ei oleks sel hetkel jiuba voodis olnud, oleks ma kindlasti pikali kukkunud. See lugu ja pilt ajas mu kõva häälega naerma. BUM BUM. Muidugi olid babuškad armsad ja lõbus vaadata. Paljudele meenutasid nad enda vanaemasid, ilmselt sealt see sümpaatia tuli. Oleksid nad võitnud, oleksin ma pettunud olnud samas.

7. Island - nende lugu mulle meeldis, ja ma olin väga üllatunud, et nad üldse punkte ei saanud, ma ei ütleks, et nende lugu Oti omast näiteks kehvem oleks olnud..

10. Itaalia - kas mina olen ainus kellele kohe Amy Winehouse meelde tuli ? Välimus, liikumine, kõik.

11. Eesti - lõpuks oligi aeg nelja jalaga maa peal Oti jaoks. Esitlus oli muidugi suurepärane ja võib-olla kõigist Eesti eurolugudest kõige rohkem minu maitse järgi, kuigi Merelapsed on muidugi kustumatu mälestus. Öeldi, et Ott oli selle loo neljas erinevas keeles teinud, ma kuulsin Inglise keelset ja esimest korda arvan ma, et isegi Eurovisiooni jaoks on parim variant ikkagi emakeelne. Minu meelest oli ta esimene, kes ka tänas lõpus või ma lihtsalt ei pannud varem tähele, kuid minumeelest oli see lärmamine ja plaksutamine nii kohatu, kuidagi nii harjutatud tundus, mõnel teisel esitajal tuli see palju paremini välja. Aga muidugi tunnen ma suurt uhkust meie laulu üle.


12. Norra - emale nad üldse ei meeldinud ja viimaseks nad jäidki. Kuid mind see lugu ei häirinud ja minu isiklikus arvestuses nad viimaste hulgas ei oleks olnud.

15. Kui Taani lavale tuli meenus mulle koheselt ansambel Seelikukütid, ilmselt tänu meremehe mütsile. See oli üks vähestest lugudest mille ma ka endale muretsesin hiljem.

17. Rootsi - Tavaliselt ma hoidun suur-favoriitide toetamisest, ma ei tea mul on lihtsalt teistest kahju, aga seekord tõesti ka minumeelest parim lugu. Visuaalselt ja vokaalselt huvitav jälgida, kuid samas lihtne. Kahtlemata ei ole mul kahju, et nad võitsid.


18. Türgi - Ma mõtlesin, et kui keegi 'üllatus võitja' oleks, siis võiksid need just nemad olla. Kuigi ma ei ole kindel kui palju sellest loost ilma pildita alles jääks.

19. Hispaania - tavaliselt ei ole ma võõrakeelsete lugude fänn, aga Hispaania saab seda endale alati lubada.

20. Saksamaa - ema ütles, et nagu mina oleksin sellele kutile riided selga pannud. Naljakas aga tõsi jah, et ma nagu poiss riides käin (vahepeal), pean minema kleidiostlemisele. Ilmselt samal põhjusel ta esimestel sekunditel ta mu pilgu püüdiski, kuid midagi peale laheda casual-stiili mulle ei meeldinud.

22. Makedoonia - esialgu ma mõtlesin, et üks neist lugudest mida ei jõua ära oodata, et läbi saaks. Ja siis kui refrään hakkas oli mu nägu reaalselt selline :

23. Iirimaa - ma tean, et neist kaksikutest räägitakse palju aga ma ei ole neid kunagi varem näinud/kuulnud, ka eelmise aasta laulu mitte. Ma ausalt ei saa aru mis neis erilist peale sarnasuse on. Välimust vaadates mõtlesin, et Rolf sobiks neile hästi kolmikuks. Muidugi on lahe, et midagi sellist saab teha koos oma venna ja parima sõbraga. Mulle tundus see nagu Justin Bieber x 2.

24. Serbia laulu juurde kirjutasin ma Shrek. Mitte sellepärast, et keegi sookolli oleks meelnutanud, vaid seal vahepeal oli meloodia mis tundus minu jaoks nagu mõnest täispikast multikast. you know, igas multikas on see koht kui keegi rändab kuskilt kuhugi, või selline melanhoolsem vahepala mida lapsena tahaks alati edasi kerida, neil hetkedel on alati taustaks sarnane muusika. Rohkem ma sellest laulust ei mäleta ja olin üllatunud, et kõik neile punkte jagavad.

25. Ukraina - nüüd Verontsi pärast pidin selle uuesti üle kuulama, sest tema arvates oli see parim lugu. Ma ise ei saanud sellele õigel ajal keskenduda, kuna mulle meenus sel ajal üks Ukraina kutt, kelle isa oli ka must. Ta nägi super hea välja ja kui ma kuulsin, et ta Ukrainast on, siis oli mu esimene küsimus "miks ta mustanahaline on ?!" üllatav. (ärge saage valesti aru, ma olen võib-olla kõige mitte-rassistlikum inimene). Nüüd mulle millegi pärast jälle ei sujunud selle loo kuulamine, muuseas Ukrainlaste Ruslana "Wild Dances" on mul siiamaani playeris, sellega me norisime Shanghais Innat.

26. Moldova - selleks ajaks ma juba ootasin laulude lõppu ja midagi väga asjast ei arvanud, kuid tundus nagu rahvalaululik. Ja tänu kohvile (vist) pani kaasa nipsutama.

Hääletus läks igavalt ja ettearvatult, väljaarvatud see, et  Aserbaidžaan nii palju maksimumpunkte sai. Kuigi ma ei tea Getterist eriti palju oli nii hea meel teda näha, sest ta näeb nii armas välja ja nii ilus naeratus. Veel oli tore üllatus Lordi koll, Lordi on mu lemmik Eurovisiooni võitja nendest kes minu eluajal osalenud on, ei saa ju loomulikult ABBAt unustada. 


KES OLI TEIE LEMMIK ROOTSI KÕRVAL ? 

Järgmise aastani !

9 comments:

Anonymous said...

Mõnus lugemine! Emm

Anonymous said...

see Ukraina lugu meeldib mulle sellepärast, et mul juba ammusest ajast see kiiks kunagi, kui David Guetta oma lugudega välja tuli, siis ta kasutas ka, ei midagi rassistlikku, nigga naislauljat ja mulle need lood nii meeldisid ja praegu oli veits nagu äratundmisrõõm :D
stiililt sarnane vanale Guettale jne
ja igasugused pasunahelid nö "tavalistes lugudes" (mis ei ole orkestrikad) on ka mu nõrkus
ning üleüldse..kiired lood on mulle eurovisiooni puhul alati rohkem meeldinud kui aeglased..

PARIM lugu oli siiski Rootsi ;)
nagu sa ka ise ütlesid - nii visuaalselt kui ka vokaalselt

vero

Anonymous said...

Vaatasin ka üle selle ukraina laulu, huvitav et laulu ei mäleta, aga seda koledat kleiti ja tuustakat peas ma mäletan, aga seda naist poleks nagu kunagi näinud, isegi seda ei märganud, et ta tõmmu on.Emm

teele said...
This comment has been removed by the author.
teele said...

Jaa, minule meenutas ka Itaalia laulja Amyt, Taani laulja hääl meenutas Alanis Morissette oma, lisaks veel Küprose laulja meenutas Liv Tyler'it ja
paremal pool seisev saatejuht meenutas Megan Fox'i :D
Rootsi Eurolugu on sellest ajast lemmik olnud kui teda Rootsi Melodifestivaleni ühes voorus kuulsin :)

Anonymous said...

Hehheee, me vaatasime eurovisiooni nii, et telekast tuli pilt ja kõrvale Juure ja Kiviräha möla. Kiidan seda varianti. :D
Ja põnevaks tegi asja see, et ennustasime mitmenda koha Ott saada võiks. Ma napilt kaotasin. :/

Egge

Anna-Liisa said...

Exe, emps soovitas mulle ka seda varianti, aga ma arvasin, et mul ei ole niipalju internetti siin, et otseühendusi kombineerida.
Kes võitis ?

Anonymous said...

Kose Marten.

Anonymous said...

võitis