Tuesday, July 20, 2010

Where is Anna? She is smoking in the closet 19.04.2010

Hei.

Eelmine nädal oli väga vaikne, seega ei olnud millestki kirjutada.Töötasin ainult esmaspäeval ja nv. Reedel sain ma väga hea uudise- minu Carinaaa tuleb Xiameni tööle üheks päevaks, kui tore, et ma samal päeval ära pidin sõitma. Siiski läksin pooleks tunniks tema stuudiosse. Mis oli China mainlandil, ehk siis jamalt kaugel. Kui tavaliselt on takso sõit 8-20 RMB maksimum. Siis sinna läks kena 60. ja tagasi ka. Ta nägi nii ilus välja , töötas seal oma eurooplastega. Ja siis marssisin mina sisse nagu kuskilt masinast läbi käinud harakas. Huh.
Sinna saamine ja sealt ära saamine oli omaette muusika, kõigepealt takso viis mind enamvähem kohale, mingi mutt veel näitas, et näed seal on suur värav. Ma jooksin kohe minema kui taksojuht hakkas karjuma “Heeiheei” ups, mu asjad jäid taksosse, krabasin asjad “Xie-xie” ja panin jälle jooksu kui taksojuht jälle röökis “Heeiiheeii. Maniii” No kas ma tahtsin maksmata ära minna ?! Ma ei tea kus mu pea selhetkel oli. Tagasi Xiameni minnes ei teadnud taksojuht linnast midagi ja röökis nagu meeletu. Ta ei oskanud üldse normaalselt rääkida. Ja üleüldse olid Hiinlased nii tülgastavad sel päeval. Ma tõesti mõtlesin, et miks nad peavad nii rõvedad olema ?!?!
Ps. Sinna sõites ma möödusin mingist koolist, kus oli väljas “kehaline kasvatus” ma oletan ?! mis nägi välja selline – kaks rida lapsi, kõigil pikad mõõgad käes ja tegid oma harjutusi seal. midahelli. meil ei tohtinud kooli sööklas nugegi olla . hahaha

Kell 19 startisime teise linna, mina, Palina ja Diego. Ma ründasin muidugi kohe tagumist istet ja tõmbasin tooli kohe ette, et hea oleks siruli laiutada. Can you blame me for this ? Sinna sõites mul oli mõte, et kui mõni keskmine hiinlane tuleks eestisse, siis kas tal oleks seal väga igav ?! Kuna meil on kõik nii korralik ja korrektne. Ei ole mingeid koormaid ümber kukkunud iga kilomeetri järel ja ei ole eluaegne varu wc paberit kellegi pakiraamile seotud jne.. ??
Ok, hotell oli suht kena ja mõnus. Aga mul ei lubatud toast välja minna, sest see ei pidanud eriti turvaline. Meie toa all oli karaooke baar ja no soundproofi peale seal ei olnud küll mõeldud. Kujutage nüüd ette kui terve öö parajalt purjus hiinlased su voodi all joodeldavad. Ja väga möööda!!

Hommikul kell 6 kui äratus oli , lükkasin ma selle sujuvalt kinni ja ärkasin üles Palina äratuse peale, kes pidi pool 7 ärkama, ehk siis idee järgi oleks mul selleks ajaks soeng ja meik peas olla. Hommikusöök tõsiselt sakkis. Ma vannun, eurooplastel on hiina toidust hoopis teine ettekujutlus kui see tegelikult on, sest restoranides on kõik viimase peal ja väga ilus. Siin virutatakse sulle kauss riisi ja mingit soppa nina alla ning dig in.

Pidime tegema fashionshow aga kuna meil oli oma make-up artist kaasas ja olime ainult neljakesi (ma, Palina [venelane, õpilane in Xiamen], Diego ja Tiego[nägin selle ka lõpuks ära, ei ole ikka tuttav]), siis teada värk, et midagi kahtlast peame me tegema . Ehk siis jaa – lihtsalt seisime seal ja olime ilusad, mingi T-särkide teema. Aga no need hiinlased – esialgu tegid kaugelt pilti ja itsitasid seal. Siis hakkasid esimesed julgemad lähemale tulema, ja meiega koos pilti tegema. Mõne aja pärast olid kõik meil nii seljas, et ei saanud liigutada ega hingatagi. Õudne. Ja no inimesi on igasuguseid. Enamus on tõesti nii rõvedad. Mõni üritab kätt perse peale ajada. Aga kuna ma olin seal juba nii fustreerunud, siis lendasid sellised kohe minema. Ja me pidime seal mingi 4 tundi olema!! Vaheaegadel ka rahu ei saanud. Lõpuks peitsime end neljakesi 2*2m kapis inimeste eest ja pärast pandi meile ette veel turvamehed, et hiinlased ära ei tapaks. Neist oli kasu, aga mitte eriti … [pildil on peale esimest 15 min]
Hiinlased on ulme!Õhtul kui Xiameni tagasi jõudsime oli meil 1,5 castinguni aega, selle sisustasime väga lovely dinneriga, mille ma lõpetasin sushiga. Mmmmm… Parim so far in Ch : )

No comments: