Tuesday, July 20, 2010

Kas teadsite, et hiinlased söövad esimeseks magustoidu ja alles siis põhiroa 25.04.2010

Nagu te kõik teate, siis hiinlastel on väga erinevad toitumis tavad kui teistes riikides.
Enamasti söövad nad kolm korda päevas, nagu meiegi (no osad meist), kuid vastupidiselt näiteks eestlastele, kes hommikuks tahavad putru ja piima, lõunaks suppi ja õhtuks praadi, serveerivad nemad igaks eineks samalaadset toitu.

Hiinlased toidukõrvale tavaliselt ei joo, isegi vett ei tooda lauda. Kui siis teed, mida nad terve päeva endale sisse kaanivad. Ja teel on märkimisväärne roll terves Hiina kultuuris. See on nagu lifestyle.

Supp on tavaliselt ainus vedelik laual ja seda süüakse/juuakse viimasena, et toit ilusti alla loputada.

Magustoitu ei serveerita peale põhirooga nagu meie harjunud oleme. Ja “magustoiduks” eelistavad nad pigem midagi värsket, puuvilju jm. Ainus magustoit mida mina Hiinas söönud olen oli suur hunnik sügavkülmutatud piima, mango ja lidši(??) tükkide all. Ja see oli jube hea.

Hiina traditsiooniline toit on teravilja põhine (ütlesin sulle Mari, et sa siin näga jääksid), jahutooted, riis, nuudlid jne.. Liha ja juurviljad on lisandiks.

Lauas on igal inimesel kauss riisi vm taolisega, söögipulgad, veel üks tühi kauss, lusikas ja taldrik. Liha ja köögiviljad on laua keskel kõigi jaoks ja igaüks sööb otse sealt nõudest oma pulkadega. Taldrikut kasutatakse luude ja muu soga jaoks. Kauss ja lusikas on supile, ning neiu Lorentsi puhul kõige muu jaoks mida ta pulkadega kätte ei saa. Ups. Muuseas ma mainin ka ära, et osade pulkadega olen ma nagu ehtne hiinlane, need peavad olema puust ja teravate otstega. Aga paljudes kohtades on kandilised ja plastikust libedad, no nagu kilplane jebi nendega .

Etiketi kohaselt alustab söömist lauas kõige vanem inimene, kuna nad väga hindavad pereväärtusi ja austust vanemate inimeste vastu. See on rohkem pere söömaajal. Meie puhul on – kes ees, see mees. Tavade kohaselt peab ära sööma ka kõik oma riisi (v mis sul seal kausis oli), sest järgi jätmine tähendab lugupidamatust. Muuseas ma koguaeg arvasin, et Hiinas oli see asi, et ebaviisakas on kõik toit ära süüa.

ps, täna hommikul sõin ma esimest korda elus konna liha. maitses nagu mitte midagi.

HIINLASED JA TEE

Kui ma räägiks mõnele hiinlasele (ja ta minust aru saaks) kuidas meie tee joomist ette kujutame [liptoni teekotike, suhkur, mesi], siis ta kukuks ilmselt pikali ja hakkaks nutma.

Nagu ma ütlesin, siis tee on äärmiselt tähtsal kohal ja igas kodus, kontoris jm võib näha spets tee lauakest, koos massiivse varustusega, mille hulka ei kuulu veekeetja muuseas.

Hiinlastel on ütlus “Küttepuud, riis, õli, sool, kaste, äädikas ja tee on seitse asja mida vaja, et päeva alustada” Kuigi tee on siin listis viimane, on siiski selgelt näha, et seda peetakse tähtsaks igapäevases elus.

Ma nii väga tahaks kirjutada ka tee “maitsmise” peenest kunstist. Aga ma ei tea sellest kahjuks kottigi, nii palju kui näinud olen , siis on see väga pikk protsess. Küll ma kunagi välja uurin.

*

Väheke teistsugune postitus siis. Ma ei tea mida teised sellest arvavad aga ema Tiia on kindlasti huvitatud ja hüppab üles alla :)
So let me know what u guys think!
Tahaks võibolla teisigi teemasid Hiinast (no what u gonna do, siin ma ju olen) välja tuua .

No comments: